סדנת משחק לוח חכם בניהול פרויקטים

project-management-board-game

סדנה מבוססת משחק לפיתוח הבנה מעמיקה של מושגי היסוד בניהול פרויקטים ושל האתגרים המרכזיים בו, בדרך מהנה, חדשנית וייחודית.

המשתתפים במשחק – מנהלי פרויקטים מנוסים או חדשים וחברי צוות פרויקט, יתמודדו עם דילמות שכיחות מעולמו של מנהל פרויקט – דרכן הם יפתחו נקודות מבט חדשות אשר יסייעו להם לשפר את הדרך בה הם מתמודדים עם אותן דילמות במציאות.

במהלך המשחק, יצטרכו המשתתפים לתכנן את דרכם קדימה, להתמודד עם משימות, אילוצים וסיכונים לא מתוכננים, לפעול במסגרת תקציב ומשאבים, להבין את התמונה הגדולה, לשלוט בפרטים הקטנים, לחשוב באופן יצירתי, להתחרות בשחקנים האחרים וגם לשתף איתם פעולה ובאופן כללי, להיות ממוקדי מטרה.

בסיום המשחק, ננהל דיון ונחדד את נקודות המפתח שעלו במהלך המשחק – ונבין את הקשר שלהם לאתגרים במציאות. נבין כיצד מטרות הפרויקט השפיעו על אופן המשחק של כל שחקן, נתייחס לצורך לתכנן מראש לצד מרכיב אי הוודאות הכרוך בפרויקט, ונדון בתפקידו של מנהל הפרויקט כמוביל להצלחת הפרויקט.

  • היכרות מעמיקה עם מושגי יסוד בניהול פרויקטים, הבנת האתגרים המרכזיים בניהול פרויקט, פיתוח חשיבה ממוקדת מטרה, למידה חוויתית ייחודית והשלכה לדילמות בפרויקטים אמיתיים, הבנת מהות תפקידו של מנהל הפרויקט וכן, חוויה מגבשת לצוות הפרויקט.

תמונות מהסדנה:

  • tau_311217 01 1
  • tau_311217-02
  • tau_311217-03
  • tau_311217-04
  • tau_311217-05
  • tau_311217-06
  • tau_311217-07
  • tau_311217-08

מתעניין בקורס (לארגון/חברה)? מלא את פרטיך כאן ונחזור אלייך בהקדם.

left_arrow

הספר הייחודי שלנו בעברית ובאנגלית!

“להיות מנהל פרויקט” הוא ספר אחר על ניהול פרויקטים, אשר מתמקד בַּעיקר ובפרקטיקה ומשֹרטט בבירור את הדרך בה יש לפסוע בנעליו של מנהל פרויקט. הספר מותאם לניהול של כל פרויקט, בכל גודל ובכל עולם תוכן מכיוון שהוא מתייחס ליסודות ניהול הפרויקט – תכנון, בקרה ותקשורת, ולא למתודולוגיה או להתמחות כזו או אחרת. יתרה מזאת, ספר זה מציע שיטות פשוטות ליישום וכלים מתאימים לניהול פרויקט נכון. את הכלים המלווים ניתן להוריד בחינם מעמוד הספר בקישור המצורף. ניהול פרויקט הלכה למעשה בהתאם לשיטות המתוארות בספר זה, יניע תהליך של שיפור מתמיד בניהול פרויקטים, כבר מהפרויקט הראשון!

גם לבני נוער!

“להיות מנהל פרויקט צעיר” הוא ספר אחר על ניהול פרויקטים של בני נוער, שמתמקד בַּעיקר באופן מעשי ומשֹרטט בבירור את הדרך בה יש ‘להיכנס’ לנעליהם של מנהלי פרויקטים מנוסים. ספר זה מותאם לניהול של כל פרויקט צעיר, מציע שיטות פשוטות ליישום וכלים לניהול פרויקט בהצלחה. להיות מנהל פרויקט אינו נושא ששמור רק לאנשי מקצוע או ל”מבוגרים”. צעירים ומבוגרים כאחד מכירים את זה – פרויקט הוא אתגר שפוגש את כולנו, שוב ושוב. את הכישורים שדרושים לניהול פרויקט באופן מוצלח כדאי לרכוש כמה שיותר מוקדם, וכדאי להמשיך ולהשתפר בהם תמיד, לא רק לטובת פרויקטים, אלא ככלי לחיים בכלל.

מצפן פרויקט - מחברת תכנון פרויקט

כולנו, ללא יוצאים מן הכלל, משמשים מדי פעם כמנהלי פרויקטים קטנים, קטנים פחות ואפילו גדולים. כל פרויקט, קטן כגדול, מחייב הגדרה ברורה של יעדים ומטרות, וכן מסלול ברור להשגתם. לשם כך יש לתכנן את הפרויקט ולפתח את "מצפן הפרויקט". העידן הדיגיטלי בו אנו חיים מזמן לנו מפגש עם תוכנות ואפליקציות שעוזרות לנו לתכנן את היום שלנו, לחסוך בזמן, לשמור על קשר עם הקרובים לנו ועוד. כמנהלי פרויקטים, אנו עושים שימוש נרחב בכלים דיגיטליים מתקדמים, הן בעבודה והן בחיינו האישיים. יחד עם זאת, בזמן התכנון הראשוני של הפרויקט נמליץ דווקא לחזור למקורות ולהשתמש בכלים הישנים והאהובים – דף חלק ועיפרון. מגע הדף, יחד עם היכולת האינטואיטיבית לשרטט, לכתוב ולשכתב את כל מה שעולה בראש, מעניקים את החופש ההכרחי לתכנון יצירתי וחכם.