להיות מנהל פרויקט – קורס ניהול פרויקטים

להיות מנהל פרויקט אינו דבר של מה בכך. מנהל פרויקט נדרש להיות איש מקצוע בעל כישורים רבים – מקצועיים ואישיים – והוא נושא באחריות להצלחת הפרויקט אותו הוא מנהל. גם מי שעוסק בפועל בניהול פרויקטים, וגם המנוסים שבהם, מן הראוי שימשיכו להשתלם בתחום, שכן האתגרים גדולים והמשימה – לעולם אינה פשוטה.

תחום ניהול הפרויקטים נחלק לשניים: יסודות הליבה של המקצוע, הכוללים מתודולוגיות לניהול פרויקטים וכלים מלווים, לצד עולם הניהול והתקשורת ה'רך', הכולל שלל מיומנויות וכישורים.

קורס זה מבוסס על הספר "להיות מנהל פרויקט" והוא מתווה דרך ומסביר בגובה העיניים כיצד להיות מנהלי פרויקט הלכה למעשה. כל פרויקט שהוא. בכל גודל ובכל עולם תוכן. נתמקד בליבה, נעסוק בַעיקר ובפרקטיקה ונציע שלל כלים מלווים, ייחודים ופשוטים לשימוש קל ומידי. נלמד כיצד להתמודד עם הפרדוקס הראשון בניהול פרויקטים הנובע מרמת הוודאות הנמוכה המאפיינת אותם; נלמד מהי אשליית הזמן המבוזבז וכיצד להתחמק ממלכודת התכנון המדומה, וכן נלמד כיצד לצעוד בנעליו של מנהל פרויקט מצליח.
הקורס מבוסס על יסודות הליבה של המקצוע: תכנון הפרויקט, בקרת הפרויקט והתקשורת בפרויקט והוא מלווה בכלים שימושיים ליישום קל ומידי.

superhero manager

הנושאים בקורס

מבוא לניהול פרויקטים

היכרות עם המושגים בעולם ניהול הפרויקטים. הבנת היסודות של המקצוע. מהו פרויקט? מיהו מנהל הפרויקט? מהם האילוצים בפרויקט והגורמים הקריטיים להצלחתו? מהי מלכודת התכנון המדומה וכיצד לחמוק ממנה?

תכנון ראשוני

זיהוי הצורך בפרויקט והוכחת נחיצות וכדאיות ביצוע הפרויקט, הגדרת מטרות הפרויקט, קביעת סדרי עדיפות בפרויקט, זיהוי בעלי העניין בפרויקט, תכנון מחזור חיי הפרויקט, פיתוח מבנה תכולת עבודה לפרויקט (WBS) והערכות גסות, זיהוי ראשוני של סיכונים בפרויקט.

תכנון מפורט

תכנון מפורט של תכולת הפרויקט, המשאבים בפרויקט ותזמון הפרויקט. פירוק העבודה למשימות, זיהוי קשרים בין משימות וקביעת ואילוצים, שיטות להערכת העבודה והמשך של משימות בפרויקט, תכנון וניהול הממשקים בפרויקט בין הגורמים במעורבים בפרויקט, פיתוח תוכנית ניהול סיכונים, ניהול "לוח מנהל פרויקט".

בקרות בפרויקט

תכנון וביצוע בקרות שוטפות בפרויקט, בקרות תקופתיות ובקרות מיוחדות. קביעת סוגי הבקרות הדרושות בפרויקט, עוצמתן ושכיחותן ובהן, בקרת לו"ז, תקציב, משימות תקועות, שינויים בפרויקט, בקרת שערים בפרויקט, ביצוע תחקיר והפקת לקחים.

תקשורת בפרויקט

ניהול בעלי העניין בפרויקט לפי מטריצת מעורבות/השפעה. ניהול התקשורת הפורמלית הסדורה, המתקיימת בדרכים הישירות והסלולות של הפרויקט והתקשורת הבלתי פורמלית המתקיימת בדרכים העקיפות וב"דרכי העפר" שלו. ניהול הפגישות בפרויקט והגשת דוחות חיוניים.

התמחות אפשרית

ניתן לשלב בקורס התמחות בתוכנת פרוג'קט לניהול פרויקטים, במתודולוגיית ה- PMBOK או ב- AGILE.

מטרות הקורס

  • היכרות מעמיקה עם עולם ניהול הפרויקטים
  • רכישת כלים לביצוע תפקידו של מנהל פרויקט מקצועי
  • הקניית מיומנויות אישיות להובלת פרויקט

קהל יעד

מנהלי פרויקטים בהווה, ראשי-צוותים, מנהלי פרויקטים לעתיד.

מתכונת ומשך

משך הקורס הינו בין 48 ל- 120 שעות אקדמיות.

מתכונת הקורס: הרצאות פרונטליות, תרגול וסימולציות חוויתיות מגוונות בכל נושא.

כל משתתף מקבל את הספר "להיות מנהל פרויקט – ספר אחר על ניהול פרויקטים"

מתעניין בקורס? מלא את פרטיך כאן ונחזור אלייך בהקדם.

הספר הייחודי שלנו בעברית ובאנגלית!

“להיות מנהל פרויקט” הוא ספר אחר על ניהול פרויקטים, אשר מתמקד בַּעיקר ובפרקטיקה ומשֹרטט בבירור את הדרך בה יש לפסוע בנעליו של מנהל פרויקט. הספר מותאם לניהול של כל פרויקט, בכל גודל ובכל עולם תוכן מכיוון שהוא מתייחס ליסודות ניהול הפרויקט – תכנון, בקרה ותקשורת, ולא למתודולוגיה או להתמחות כזו או אחרת. יתרה מזאת, ספר זה מציע שיטות פשוטות ליישום וכלים מתאימים לניהול פרויקט נכון. את הכלים המלווים ניתן להוריד בחינם מעמוד הספר בקישור המצורף. ניהול פרויקט הלכה למעשה בהתאם לשיטות המתוארות בספר זה, יניע תהליך של שיפור מתמיד בניהול פרויקטים, כבר מהפרויקט הראשון!

גם לבני נוער!

“להיות מנהל פרויקט צעיר” הוא ספר אחר על ניהול פרויקטים של בני נוער, שמתמקד בַּעיקר באופן מעשי ומשֹרטט בבירור את הדרך בה יש ‘להיכנס’ לנעליהם של מנהלי פרויקטים מנוסים. ספר זה מותאם לניהול של כל פרויקט צעיר, מציע שיטות פשוטות ליישום וכלים לניהול פרויקט בהצלחה. להיות מנהל פרויקט אינו נושא ששמור רק לאנשי מקצוע או ל”מבוגרים”. צעירים ומבוגרים כאחד מכירים את זה – פרויקט הוא אתגר שפוגש את כולנו, שוב ושוב. את הכישורים שדרושים לניהול פרויקט באופן מוצלח כדאי לרכוש כמה שיותר מוקדם, וכדאי להמשיך ולהשתפר בהם תמיד, לא רק לטובת פרויקטים, אלא ככלי לחיים בכלל.

מצפן פרויקט - מחברת תכנון פרויקט

כולנו, ללא יוצאים מן הכלל, משמשים מדי פעם כמנהלי פרויקטים קטנים, קטנים פחות ואפילו גדולים. כל פרויקט, קטן כגדול, מחייב הגדרה ברורה של יעדים ומטרות, וכן מסלול ברור להשגתם. לשם כך יש לתכנן את הפרויקט ולפתח את "מצפן הפרויקט". העידן הדיגיטלי בו אנו חיים מזמן לנו מפגש עם תוכנות ואפליקציות שעוזרות לנו לתכנן את היום שלנו, לחסוך בזמן, לשמור על קשר עם הקרובים לנו ועוד. כמנהלי פרויקטים, אנו עושים שימוש נרחב בכלים דיגיטליים מתקדמים, הן בעבודה והן בחיינו האישיים. יחד עם זאת, בזמן התכנון הראשוני של הפרויקט נמליץ דווקא לחזור למקורות ולהשתמש בכלים הישנים והאהובים – דף חלק ועיפרון. מגע הדף, יחד עם היכולת האינטואיטיבית לשרטט, לכתוב ולשכתב את כל מה שעולה בראש, מעניקים את החופש ההכרחי לתכנון יצירתי וחכם.