להיות מנהל פרויקט - קורס ניהול פרויקטים

להיות מנהל פרויקט אינו דבר של מה בכך. מנהל פרויקט נדרש להיות איש מקצוע בעל כישורים רבים – מקצועיים ואישיים – והוא נושא באחריות להצלחת הפרויקט אותו הוא מנהל. גם מי שעוסק בפועל בניהול פרויקטים, וגם המנוסים שבהם, מן הראוי שימשיכו להשתלם בתחום, שכן האתגרים גדולים והמשימה – לעולם אינה פשוטה.

להיות מולטי-מקצוען (ניהול פרויקטים מזדמנים)

ה"מולטי מקצוען" מבטא את דרישות השוק החדשות לעובדים המסוגלים – מעבר למשימתם העיקרית, להתמודד בהצלחה עם פרויקטים נוספים – בנוסף על תפקידם. רוב אנשי המקצוע – בכל תחום, מנהלים פרויקטים על בסיס שוטף במסגרת עבודתם. אנשים אלו הינם מנהלי פרויקטים מזדמנים.

גישות מתקדמות בניהול פרויקטים

התפיסה הרווחת היא שיש לבחור גישה אחת לניהול פרויקטים בארגון וכי הגישות השונות מתחרות זו בזו. יחד עם זאת, ידוע כי פרויקט הינו מאמץ ייחודי וכשם שחליפה אחת אינה יכולה להתאים לכל אדם, יש לתהות כיצד גישה אחת יכולה להתאים לכל פרויקט או האם ישנה גישה כזו שמתאימה באופן ארגוני לכל פרויקט?

להיות PMO בארגון

האתגרים העומדים בפני איש ה- PMO רבים, וכוללים תהליכי בקרה בארגון, סיוע אקטיבי למנהלי הפרויקטים, בניית תמונת מצב מול ההנהלה, ניהול הפורטפוליו, תמיכה בתהליכי תכנון תוכניות עבודה ועוד. מטרת הקורס למנהלי PMO היא לספק כלים מקצועיים, להכשיר וליצור סטנדרטים בתעשייה.

להיות PO בפרויקט

ה- Project Officer בפרויקט נושא בתפקיד בעל חשיבות רבה בהצלחת הפרויקט, והוא תומך בו באופן פעיל ומוחשי לאורך כל חייו, החל בתהליכי תכנון, דרך תהליכי בקרה וכלה בתהליכי תקשורת – פורמלית ובלתי-פורמלית. האתגרים העומדים בפני אנשי ה- PO הינם רבים והם נדרשים כל העת לספק ערך.

קורס הכנה להסמכת PMP של ה-PMI

הכשרת PMP מוכרת יותר ויותר בעולם כאסמכתא למנהלי פרויקטים – לידע ולנסיון מעשי בתחום ניהול הפרויקטים. מספר בעלי ההסמכה בארץ ובעולם עולה בצורה קבועה, ויותר ויותר חברות החלו לדרוש ממנהלי הפרויקטים שלהם להיות בעלי הסמכה זו.
דילוג לתוכן